Výběr kuchyňské baterie: na co bychom si měli dát pozor?

Stejně jako je důležitý výběr pracovní desky a kuchyňského dřezu, důležité je zaměřit se také na kuchyňskou baterii. Ta nám může práci značně usnadnit – nebo také znepříjemnit, pokud není zvolena vhodně. Kromě samotného designu výrobku je tedy třeba zaměřit se zejména na jeho funkčnost. Podle čeho tedy vybírat kuchyňskou baterii?

Barevné provedení

Pokud si vyberete granitový dřez, měli byste zvolit i kuchyňskou baterii ve stejném designu. Ideální je využít kontrastů – například do sněhobílé kuchyně zvolit černou kuchyňskou baterii i dřez. Nebo můžete zkombinovat barvu kuchyňské baterie s barvou vašich úchytek. Zajímavá je například kombinace bronzové baterie se stejnou barvou úchytek.

Ovládání baterie

V současné době se obvykle stále častěji využívají kuchyňské baterie, které mají jen jednu rukojeť. Dostupné jsou ale i nadále ty se dvěma rukojeťmi – jednou na teplou a druhou na studenou vodu. U ní může být zdlouhavé zajistit potřebnou teplotu i sílu proudu. Je pravdou, že takové baterie se používají do rustikálních nebo tradičních kuchyní, nicméně díky té s jednou rukojetí můžeme dosáhnout až 30 % úspory vody – nastavení požadované teploty i proudu je jednodušší. Dalším parametrem při výběru by ale měl být také styl vaší kuchyně.

Pevná nebo pohyblivá

V nabídce můžete najít kuchyňské baterie různých velikostí. Ty, které jsou připevněny, a není možné jejich délku upravovat, jsou obvykle levnější možností. Jsou dostačující, pokud disponujete pouze jedním dřezem. Jestliže máte ale dřezy dva, oceníte pohyblivou kuchyňskou baterii, kterou můžete v případě potřeby vyjmout a nasměrovat i do druhého dřezu, kam by klasická baterie nemusela dosáhnout. Další kapitolu tvoří kuchyňské baterie se sprchou, které mohou být také velmi užitečné. Zvažte jen, jestli pořídit si prodlužovatelnou kuchyňskou baterii není vzhledem k velikosti vašeho dřezu zbytečné.

Publikováno: 28. 09. 2021

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Milena Hájeková