Na jaké věci si dát pozor při stavbě dřevostavby?

Chystáte se na realizaci dřevostavby? Doporučujeme oslovit firmu ORCAN GROUP s.r.o., o které se dočtete na internetu v řadě referencí a recenzí. V současné době je stavba dřevostaveb poměrně oblíbená. Lidé se dívají především na rychlost a cenu výstavby příbytků a dřevostavby jsou nejen levné, ale zároveň jsou také velice rychle postavěné. I přesto je však dobré si dát pozor na několik věcí. Stejně jako v případě zděného domku, i v případě dřevostavby mohou vzniknout problémy, kterým lze předcházet tím, že budete vědět, na co klást důraz.

Nepodceňujte vytápění dřevostaveb

Řada lidí nad vytápěním dřevostaveb jenom mávne rukou, ale samozřejmě tohoto mávnutí by mohli posléze litovat. Vytápění dřevostaveb by se rozhodně nemělo podceňovat. Při výběru vhodného zateplení se dívejte především na izolaci a její kvalitu. Pakliže je dřevostavba zateplená, respektive izolována nekvalitně, budete muset připlatit za kvalitnější vytápění a obráceně. Ve špatně izolovaných dřevostavbách se teplo zkrátka nedrží dlouho.

Správné větrání je základ

Pokud jste již v minulosti stavěli nebo se pohybujete ve světě stavebnictví, pak víte, že větrání se zkrátka musí řešit v jakékoli stavbě, tudíž i v dřevostavbě. Díky správnému odvětrávání se nebude v příbytku držet vlhkost, tudíž se předejde vzniku nevítaných plísní, s nimiž se často vedou až příliš dlouhé boje.

Betonový strop pro komfortní zvukotěsnost

Prostupnost zvuku – to je velmi časté téma v diskuzích týkajících se dřevostaveb. Kromě toho, že při stavbě budete klást důraz na dobré výplně stěn, doporučujeme využít i betonový strop nebo betonovou podlahu pro komfortní zvukotěsnost. V posledních letech se využívají především sádrokartonové desky, které umí pohltit zvuk opravdu dokonale. Sádrokarton je však možné dát i na podlahy nebo stěny, proto to stojí za zvážení.

Publikováno: 27. 05. 2020

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Milena Hájeková