Moderní látkové rolety osvěží vaší domácnost

Budujete si nové hnízdečko či přestavujete to stávající tak, abyste se v něm s celou rodinou cítili komfortně, láskyplně a v neposlední řadě bezpečně? Po zvolení vhodné podlahy, nábytku a malby na stěnu přijdou na řadu dekorativní prvky a doplňky z kategorie, kam spadá i stínící technika. Jejím posláním je jednak ochránit obyvatele místnosti – potažmo bytu nebo domu – před šmírujícími stalkery i zvědavými sousedy, a jednak osvěžit interiér. Elegantně a nenásilně. Jako to při správném výběru umí „nesmrtelné“ látkové rolety.

Proč „nesmrtelné“?

Látkové rolety v původní podobě zažily zlaté časy v 80. letech 20. století, kdy nechyběly takřka v žádné domácnosti. Tyto zastaralé a z drtivé většiny ničím nezajímavé kousky se však v žádném ohledu nedají pohledávat s rozmanitými vzory a barvami, které nesou jak dnešní, moderní látkové rolety (textilie), tak i jejich konzole, řetízky a další komponenty.

Na jaká okna se látkové rolety hodí?

Nespornou výhodou látkových rolet je, že je lze z vnitřní strany nainstalovat prakticky na všechny druhy oken; včetně jednoduchých, zdvojených, špaletových i střešních.

Ovládání rolet z látky

Zajímá vás, jakým způsobem v případě této stínící techniky regulujete množství průchozího světla do místnosti? Pak věřte, že si můžete vybrat mezi manuálním a automatizovaným způsobem. Buď můžete rolety stáhnout či vytáhnout za pomocí řetízků zvoleného odstínu, anebo si připlatit a pořídit si látkové rolety s elektrickým ovládáním, které to udělají za vás.

Co jsou to rolety na den a noc?

Zvláštní kategorií představují látkové rolety na den a noc, které se – jak ze samotného názvu vyplývá – fungují obdobně, jako třeba chameleon reaguje na barvy okolního prostředí. V konstrukci látkových rolet na den a noc se střídají zatemňovací a transparentní pruhy, jejichž překrytím dochází ke vzniku volného místa. To poskytuje dostatek manipulačního prostoru pro přesnou regulaci propouštěného světla.

Publikováno: 15. 10. 2018

Kategorie: Interiér

Autor: Milena Hájeková

Tagy: látkové rolety | látkové rolety den a noc