Zelená kuchyně? Proč ne! Vyhněte se však tomu, s čím si nerozumí

Zařizování obývacího pokoje je pro mnohé snazší než zařizování kuchyňského koutu, byť se zde nenachází tolik nábytku. Zatímco do obýváku umístíte rozkládací pohovku, křeslo a k tomu sedací vak pro nejmenší členy rodiny, v kuchyni najednou musíte dát přednost především praktičnosti a tomu, co skutečně budete využívat. V posledních letech jsou moderní hlavně zelené kuchyně, které si však nerozumí se všemi druhy zařízení

Zelená je moderní a dokáže uklidnit

Není tajemstvím, že každá barva má svůj význam. Zatímco červená povzbuzuje chuť k jídlu, modrá zase uklidňuje. Podobnými vlastnostmi se pyšní i zelená, která navíc na fyzické úrovni podporuje myšlení a paměť, pomáhá bojovat proti migrénám nebo tlumí únavu a celkovou hysterii, pakliže k ní dojde. I když by si člověk řekl, že své místo najde hlavně v koupelně nebo ložnici, nachází své stanoviště také v kuchyňských koutech, kde působí velmi moderně. Pracovat se s ní však musí opatrně. Přece jenom mluvíme o barvě, která je sama o sobě velmi výrazná.

Světlá do menších prostorů, tmavá do větších

Při volbě ideálního odstínu se odrážejte od jednoho – od odstínu dané barvy. Takových odstínů existuje celá spousta. Například temnější neboli tmavší patří spíše do větších prostor, které jsou také více prosvětlené, světlejší tóny si najdou místo v menších prostorech, které dokáže opticky zvětšit, což je potřebný a žádoucí efekt. Při kombinování barev buďte také opatrní a nevolte k ní žádnou další výraznou barvu. Sázejte spíše na neutralitu v podobě krémové, béžové nebo bílé barvy. Nespojujte však více než tři odstíny.

Dotkněte se přírody

Jestliže chcete do kuchyně vnést trochu příjemného, přírodního ducha, nabízí se žlutá a hnědá barva, které jsou pro tyto efekty skvělé. Žlutá je navíc velmi optimistická, ale jelikož opět mluvíme o výrazném odstínu, pracujte s ní velmi opatrně.

Publikováno: 29. 07. 2022

Kategorie: Interiér

Autor: Milena Hájeková