Domů » Moderní systémy oplocení povyšují plech nad dřevo
Stavba a rekonstrukce

Moderní systémy oplocení povyšují plech nad dřevo

Soukromí, bezpečí i design – to vše nám zajišťuje oplocení. Vybrat jej nebývá snadné, mnohdy jsme dodatečně svojí volbou zklamáni. Nemusí se nám líbit výsledný design, řešení může být dražší, než se zprvu zdálo, či extrémně náročné na údržbu. Jedním z nejvhodnějších řešení dneška bývají ocelové plotové systémy.

Jaké máme dnes možnosti pro stavbu plotu?

Ploty se dnes vyrábí z různých materiálů. Tradiční je levná drátěnka, dřevěné plaňky, plot lze vyzdít z betonových tvárnic, nebo udělat kamennou zídku (vyzděnou i z gabionů plněných kamenivem). Stále častější bývají i ploty z betonových panelů. Dalším řešením jsou ploty z prefabrikátů připomínajících tradiční kované ploty. Žádný z těchto plotů není ideální pro dnešní moderní dobu, zejména se obvykle nejedná o ucelené systémy oplocení, které řeší i branky a brány, včetně jejich moderního ovládání.

Ideálním řešením jsou systémy oplocení. Zkuste Gard

Na moderní ploty bychom dnes měli mít vyšší nároky. Designem vynikají systémy oplocení Gard. Jde o plechový plotový systém, který dnes po designové stránce skvěle nahradí i plaňkové ploty, jež jsou stále tak oblíbené. Nabízí nadčasovou estetiku a kombinovatelnost s různými architektonickými styly. Hodí se k hypermoderním novostavbám, k architektonickým perlám, ale rovněž k oblíbené klasice dneška. Neurazí u rekonstruovaných domů, ale ani u těch s historií, kde se nesnaží kýčovitě napodobovat staré časy, ale přináší příjemnou designovou neutralitu.

Gard to není jen plot. Jde o ucelený systém oplocení, ve kterém se používají plotové lamely (více: https://www.blachotrapez.cz/cs/produkty/plotove-lamely) a který vzájemně propojuje sloupky, branky, vrata a samozřejmě samotné oplocení. Je to v podstatě stavebnice s jednoduchou montáží a se všemi moderními vychytávkami, co se týče třeba ovládání vrat. Brána může být dvoukřídlá i posuvná, se signalizační lampou, bezpečnostními lištami i s fotobuňkou.

Ocelové plotové lamely, které vydrží

Systém Gard i ocelové plotové lamely jsou odolné vůči vlivům venkovního prostředí. Vyrábí se z nejkvalitnější oceli a s perfektní povrchovou úpravou. Materiál zajišťuje stabilitu celého systému i odolnost korozi a UV, díky čemuž zůstávají barvy bez vyblednutí.

TIP: Máte zájem o plotové lamely z oceli a o kompletní systémy oplocení Gard? Po celé České republice je dodává společnost Blachotrapez spol. s r.o.