Demolice není zdarma, přesto je často výhodnější než rekonstrukce

Když někomu na jeho pozemku trouchniví nemovitost, začíná přemýšlet nad tím, co bude dělat. Má se investovat do rekonstrukce takového objektu, do kterého by se třeba později našli nájemníci, nebo má nemovitost celou zbourat a na jejím místě postavit altán nebo vilku, kterou bude dobře sloužit ve stáří? Většina lidí se rozhoduje pro rekonstrukci, bohužel často ukvapeně a unáhleně. Rekonstrukce zejména u starých nemovitostí není vždy jediné možné a taktéž správné řešení. V případě, že se také ocitáte v roli toho, kdo má rozhodnout, jestli dojde k rekonstrukci nebo k demolici, poradíme vám. Do rekonstrukce se pusťte jenom v případě, že má stará a ještě zatím neobyvatelná nemovitost kvalitní základy a dobře provedené rozvody elektřiny a plynu. Pokud toto nemovitost nemá, demolice je lepší, hlavně výhodnější řešení.

Demolice je někdy výhodnější než rekonstrukce

Mezi námi se najdou dva typy lidí, a sice ti, kteří se domnívají, že demolice nic nestojí, a ti, kteří si myslí, že demoliční práce jsou daleko nákladnější než rekonstrukce. V každém případě se lidé pletou. Demolice není bezplatná záležitost a taky něco stojí, na druhou stranu je v mnoha případech výhodnější než klasická rekonstrukce. Jak jsme zmínili, demolice je výhodnější hlavně v případě, že stará nemovitost má nekvalitní základy a špatné rozvody elektřiny a plynu, což by vedlo jen ke zbytečnému investování našetřených peněz.

Kolik stojí demolice?

V souvislosti s tvrzením, že je v mnoha případech demolice výhodnější než rekonstrukce, se jistě řada lidí zeptá, kolik demolice vlastně stojí. Cena bouracích prací se však vždy stanovuje individuální kalkulací dle ceníku a zaměření. Je však třeba počítat i s odvozem suti, který je třeba taktéž zaplatit. Cena odvozu suti se stanovuje na základě typu suti, množství suti, taky na základě vzdálenosti na skládku nebo na základě ceny skládkovného.

Publikováno: 27. 02. 2023 / Aktualizováno: 30. 11. 2019

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Milena Hájeková