Jak vyčerpat vodu z bazénu téměř do sucha?

Když jste plánovali svůj dům, nezapomněli jste na bazén? Jistěže ne. Česká republika je prý bazénovou velmocí, snad dokonce máme v Evropě nejvíce bazénů v přepočtu na obyvatele. Skočit si totiž po práci do bazénu a zaplavat si je prima. Nebo ráno si místo rozcvičky protáhnout tělo v bazénu, či léto zpříjemnit dětem koupáním, to jsou všechno důvody, proč jsou u nás bazény tak oblíbené.

Zchladit se za tropických dnů v bazénu potěší tělo a nabije vás energií. Bazén ale není jen radost. Je potřeba se o něj starat. Proto se hodí ponorné čerpadlo. Zejména takové, které dokáže vyčerpat vodu až téměř do dna, a navíc jej můžete použít nejen na čerpání vody z bazénu, ale i třeba na vyčerpání vody ze sklepa po velké bouřce, nebo z rybníčku či jezírka, které zdobí vaši zahradu.

Ponorné čerpadlo Kärcher SP 5 Dual lze používat jak pro čistou, tak i špinavou vodu. Spolehlivě odčerpá znečištěnou vodu s částicemi nečistot do 20 mm. Variabilní filtrační koš lze přepnout ze sání špinavé vody na ploché, a tak vyčerpat vodu téměř do sucha (1 mm). Jeho maximální průtok je 9500 l/h, využijete jej při čerpání ze zatopených sklepů i k odčerpání vody z jezírek nebo bazénů. Keramické kluzné těsnění používané i u profesionálních zařízení se postará o mimořádně dlouhou životnost čerpadla. Plovákový spínač s automatickým spínáním a vypínáním je navíc umístěn na kolejnici a vertikálně nastavitelný pro nízkou spínací hladinu. A díky rychlospojce Quick Connect jde připojení 1 1/4" hadice rychle a nekomplikovaně od ruky.

Chcete se inspirovat dalšími chytrými nápady? www.karcher.cz, www.svetcisteni.cz

Publikováno: 12. 08. 2020

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Milena Hájeková