Kvalitní židle jako základ kanceláře i pracovny

Každou správnou kancelář tvoří nejen prostory samotné, ale také vybavení, které se do něj rozhodnete rozmístit. Kromě naprosto nezbytného stolu a skříní je potřeba klást důraz zejména na výběr kvalitního sedacího nábytku, bez kterého by se mohlo stát pobývají v daném prostoru velice nepříjemným. Kvalitní židle je zkrátka naprostý základ, bez něhož se nemůžete obejít. Jak k jejímu výběru přistupovat? Na to se vám dostane odpovědi v následujících řádcích. Připraveni?

Podle jakých kritérií vybrat kancelářskou židli?

  • pohodlí při sezení,
  • kvalita použitých materiálů,
  • funkčnost,
  • design.
Absolutně prvním kritériem, které každého z nás napadne, je míra pohodlí, jež nám židle poskytuje. Pokud se nám na židli nebude sedět příjemně, nebude se nám dobře ani pracovat. Proto je potřeba investovat do takové, která potřebný komfort nabídne. V tomto ohledu se skutečně vyplatí zakoupit židli přímo určenou k sezení u počítače. Navíc se dá při dostatečném hledání objevit i židle k pc levně, díky čemuž vás investice nijak zásadně nezatíží. Nízká cena navíc nebude promítnuta na kvalitě použitých materiálů, na které je také potřeba brát zřetel, jinak by židle v reprezentativním stavu příliš dlouho nevydržela. U kancelářských židlí je potřeba zohlednit daleko více kritérií než u židlí běžných. Pokud máte sedavé zaměstnání, budete potřebovat, aby židle byla funkční. To znamená, že si libovolně dokážete nastavit její výšku a také míru sklonu. Přesně tohle židle k počítači levně poskytuje. Nebudete tak muset celý den trávit pouze v jedné poloze, ale můžete je střídat. Při každodenním sezením tuto skutečnost jistě brzy oceníte.

I design je podstatný

Výběr židle je samozřejmě závislý také na designu, protože ať už je nábytek jakkoli pohodlný, kvalitní a funkční, tak pokud se nám nebude líbit vzhledově, zřejmě si jej nekoupíme. Naštěstí je dnes internet plný možností, takže se nedostatku inspirace ani zboží rozhodně obávat nemusíte.

Publikováno: 06. 04. 2019

Kategorie: Interiér

Autor: Milena Hájeková