Kuchyňská linka

Kuchyň je většinou království žen a tráví zde hodně času, aby vytvořily něco dobrého k snědku, a proto mají právo si říct, jak by jejich kuchyňská linka měla vypadat. Avšak jsou i ženy, které se stěhují za svými muži nebo podobně a ještě nemají mnoho zkušeností, a tak potřebují trochu poradit, což není žádný problém.

Záleží na prostoru

To, jak bude vaše kuchyňská linka vypadat, hodně záleží na tom, jak velký prostor máte k dispozici.  Pokud máte malý prostor, měli byste zvolit nějakou šikovnou kuchyň tak, aby se vám všechno vešlo a zároveň, abyste měli všechno po ruce, v případě, že máte dost velký prostor, tak si budete mít o něco více možností. Každopádně je hodně důležité přemýšlet nad tím, jak všechno umístíte, aby pro vás vaření a pečení v nové kuchyni bylo pohodlné. Například poslední dobou je oblíbené mít troubu v úrovni pasu, protože do ní lépe vidíte a lépe se vám pečení kontroluje, takže je to pohodlnější.

Materiál je důležitý

Další poměrně důležitý aspekt, na který byste měli dávat pozor při výběru kuchyně, je materiál. Hodně oblíbené jsou dřevěné kuchyně a dřevěné nádobí, ale existují i umělé materiály, které jsou mnohem odolnější a dřevo svým vzhledem připomínají. Co se týče dvířek, je to jen vzhledová záležitost, ovšem mnohem důležitější je kuchyňská deska, protože na ni budete pracovat, a tak je dobré vybrat si nějakou odolnou variantu nábytku. Samozřejmě, že nejlepší je mramorová deska, protože se nezničí ani, když na ni budete něco krájet ani, když na ni položíte horký hrnec a podobně, ovšem na druhou stranu je hodně těžká a hlavně drahá, takže je lepší vybrat nějakou střední cestu.

Co všechno v kuchyni je

Mnoho lidí si ani neuvědomují, ale kuchyňská linka má mnoho aspektů, na které nesmíte zapomenout. Některé věci jsou naprosto jisté, jako umyvadlo, spotřebiče a podobně a pak jsou takové, na které nemyslíme, když kuchyň vybíráme, ale po delším užívání kuchyně si to uvědomíme. Například nejvíc problémové jsou rohové skříňky, protože se do nich špatně dostává, právě pro tyto případy existují různé triky jako otočné konstrukce, které vám ukládání nádobí usnadní. Stejně tak musíte myslet na skříňky, kde budete mít mouku, cukr, sůl a podobné suroviny.

Ukázkové kuchyně

V případě, že byste si nebyli jistí s vybavováním kuchyně, pak můžete využít jednu z mnoha sestav, protože na internetu nebo i v různých kamenných obchodech. Sestavy jsou samozřejmě různé, ale všechny myslí na to, aby v kuchyni nic nechybělo a byla praktická. Kuchyňská linka může být v mnoha stylech i materiálech, takže záleží na tom, co se vám líbí a co vám bude vyhovovat, protože je důležité, aby se v kuchyni vyznal ten, co tam bude vařit a péct.

Zařizovat kuchyň není nic jednoduchého, ovšem pokud nechcete nic podcenit, můžete si vybrat jednu z připravených sestav, je jich tolik, že si každý jistě vyberete takovou, co mu bude vyhovovat. 

Publikováno: 28. 07. 2021 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Interiér

Autor: Milena Hájeková