Domů » Zlaté odstíny v kuchyni. Co zvolit, a co je už příliš?
Interiér

Zlaté odstíny v kuchyni. Co zvolit, a co je už příliš?

Zlatá barva působí luxusně, vkusně a hřejivě. Možná i vy byste si přáli, aby tento symbol blahobytu našel své místo i u vás v kuchyni. Poradíme, na jaké prvky se zaměřit. Čemu byste se naopak měli vyhnout?

Vintage i moderna

Pokud si myslíte, že zlatá barva se hodí pouze do historických sídel, nebo do vyladěných starožitných pokojů, jste na omylu. Stylový prostor v sobě může zahrnovat různé prvky ve zlaté barvě i v případě, že se bude jednat o některý z moderních interiérů. Je pouze nutné dbát na množství zlatých doplňků a na jejich kombinaci s dalšími základními barvami. Bytový textil, dekorativní látky, spotřebiče i svítidla zde budou hrát důležitou roli.

Tohle ne

Dokonalý bytový design si vytvoříte, když si zlatou barvu pozvete do svého interiéru spolu se základními barvami. Mezi ty se řadí bílá, béžová, hnědá, nebo třeba černá. Když zlatou zkombinujete s červenou, fialovou, růžovou, nebo třeba modrou, vznikne z toho velmi neuspokojivá pouťová atrakce, která se opravdu málokdy povede. Raději proto volte základní barvy pro výmalbu i nábytek celé místnosti.

Dokonalá krása

V kuchyni se naopak zlatá barva bude skvěle vyjímat, když ji zvolíte pro několik výrazných prvků v rámci celé místnosti. Zlaté mohou být úchytky na kuchyňské lince, dřez, nebo třeba velké závěsné svítidlo nad jídelním stolem. Když tyto prvky doplníte o stejný odstín doplňků ve formě bytového textilu, právě jste trefili současný trend bydlení. Zvolte zlaté závěsy, malé polštářky na lenošce, nebo třeba zlaté prostírání. Ve stejném odstínu byste si mohli pořídit také květináče. Najednou zjistíte, že jste doma.

Už víte, jak dostat oblíbenou zlatou barvu také do vaší kuchyně? Když se v tomto interiéru budete cítit dobře, je na čase, abyste u vás doma pořídili také nové nádobí, které bude korespondovat s vaším stylem. Hurá do toho!