Zahrada na vašem balkóně

Bydlíte ve městě, v malém či větším bytě, máte balkón, ale nemáte zahrádku? Jste odkázáni na nákup zeleniny v supermarketu a přitom byste tolik chtěli konzumovat bio produkty a neplatit za ně majlant? Nebojíte se vyzkoušet nepoznané a práce vám lidově řečeno nesmrdí? Pokud jste jako „houpací kůň“ a stále jen říkáte „ano“, pojďte s námi do online výzvy #challenger, aneb „proměníme váš balkon.“ Stačí k tomu jediné: pár kbelíků s hlínou, pár zasenic a systematický zdroj tepla. Ten není třeba uměle vytvářet, nýbrž stačí využít běžné klimatické podmínky, obohacené o systematické hospodaření se sluneční energií. Systematicky fungovat umožní balkonové zasklení, které dokonale uzavře váš manipulační prostor, chrání ho před klimatickými vlivy a umožní regulovat přísuny tepla.

Proč zasklít?

Zasklený balkon udrží stabilní teplotu až o 15 stupňů vyšší, než je temperatura venkovní. V případě, že se teplota pro vegetaci neúměrně zvyšuje (zejména v létě), je dobré plánovitě intenzivně vyvětrat a zasklení manuálně shrnout. Bezrámový zasklívací systém AluFlexi se skládá z hliníkových vodících profilů a čirého bezpečnostního skla o tloušťce 6mm. Skleněné tabule jsou vsazeny a zasilikonovány do hliníkového horizontálního profilu, který je ve spodní části osazen kartáčkovým a v horní části molitanovým těsněním. Rámový zasklívací systém tvoří hliníkové profily. Okna se zasouvají za sebe, což v praxi znamená, že při pětidílném provedení lze docílit otevření až 4/5 zasklené plochy.

Vyplatí se to!

Pořizovací hodnota zaskleného balkonu je srovnatelná s cenou luxusnějšího wellness víkendu. Jediný rozdíl je v trvanlivosti dvou pro člověka užitečných pozitiv. Zasklení balkonu je uvedení do pohody na dlouhé roky. Na balkóně budete moct nejen pěstovat vlastní plodiny a přezimovávat rostliny ve vegetativně pasivních měsících, ale strávíte zde chvíle odpočinku a tolik potřebné relaxace. U stolečku s kávou nebo na lehátku pod dekou s knížkou v ruce. Proti gustu žádný dišputát. Váš balkon se tak může v jednu chvíli stát botanickou zahradou, plodnou oázou nebo zimní zahradou. S každým ročním období přináší svou vlastní originální inovaci. Pokud se rozhodnete pro zasklení a zároveň rozšíření plochy, neváhejte se obrátit na odborníky z Pekstra, kteří se na veškeré výstavbu i rekonstrukci balkónů specializují.

Publikováno: 07. 05. 2020

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Milena Hájeková