Kvalitní lamelový rošt je základ vydatného spánku

Pokud jste se pustili do zařizování ložnice, jistě už máte vše důležité vybráno. Postel je asi nejsnadnější volba, po které přichází matrace. O jejich správných parametrech – tuhosti, výplni, dostatečné výšce a nosnosti – jste se jistě dočetli. Ovšem tímhle cesta k dokonalému spánku rozhodně nekončí. Je potřeba rovněž pečlivě vybrat také rošt nebo správný anatomický polštář.

Chrániče matrací udělají medvědí službu

Není to jen výsada dětských matrací, aby byly opatřeny chrániči matrací. I u dospělých mají chrániče matrací svůj nezastupitelný význam. Ten spočívá především v tom, že prodlužují životnost samotné matrace tím, že ji chrání před poškozením. Díky úchytům se snadno navléknou, při používání drží tvar a stejně snadno se dají také sundat. Můžete je vyprat a vesměs jsou opatřeny anti alergickou úpravou, která zaručí dokonalý zdravý spánek. K čemu by vám byla kvalitní matrace bez dobrého roštu? K ničemu. Proto i při jeho výběru zvažte své preference a vybírejte takový, aby splňoval všechny vaše požadavky. Ideální je lamelový rošt z dřevěných lamel osazených v pevných či výkyvných kaučukových pouzdrech. Nejlepší jsou rošty s výztuhou v bederní oblasti, které zajistí dokonalou oporu zad a zároveň napomáhají udržovat dobrou prodyšnost matrace. Ta na něm musí být dobře usazená, nesmí se pohybovat a prohýbat se.

Anatomický polštář pro dokonalé uvolnění

Ke zdravému spánku bude vše připraveno až v momentě, kdy pořídíte kvalitní anatomický polštář. Ten je stejně důležitý jako matrace, protože poskytne požadované uvolnění vašemu krku. Bez něj nebudou vaše rána dokonalá, protože i když si záda odpočinou, hlava zůstane pořád těžká. Díky pružné polyuretanové pěně nebo moderní tvarové viscoelastické paměťové pěně se anatomický polštář perfektně přizpůsobí tvaru vašeho krku. Při výběru anatomického polštáře zvolte povrchovou úpravu, která je vhodná pro alergiky a zajišťuje dokonalý odvod vlhkosti a vzdušnost.

Publikováno: 23. 02. 2020

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Milena Hájeková