Jak si rychle poradit s čištěním okapů?

čištění okapu

Podzim připravuje každému majiteli domu pár výzev, které je potřeba překonat, aby bydlení zůstalo dlouho krásné a funkční. Pravidelná údržba okapů je klíčem k udržení materiálu v optimálním stavu. To zajišťuje, že voda je správně odváděna ze střechy a minimalizuje riziko prosakování do interiéru. Navíc, pravidelná péče o okapy znamená, že budete mít k dispozici čistou dešťovou vodu, kterou můžete využít nejen pro zalévání zahrady, ale také pro napuštění bazénů, čištění okolí domu nebo mytí auta či kola.

Obecně se doporučuje čistit okapy dvakrát ročně – na jaře a na podzim. Po chvíli se v okapech začne hromadit listí a další nečistoty, které nejsou pro optimální fungování okapů ideální. Tato nahromaděná směs může začít hnít a plesnivět, což na dlouhodobé bázi může způsobit rez a vznik děr. Během zimy může také docházet k deformaci a oslabení materiálu, pokud se v něm voda zmrazí.


Ale nemusíte se obtěžovat s lezením do výšek a ohýbáním zad. Máme pro vás skvělou zprávu – existují pomocníci, kteří se postarají o čištění okapů za vás, a vy můžete být jen "velitelem operace". Vaše okapy budou v perfektním stavu a vy se nemusíte trápit s obtížnou prací.

Moderní sada Kärcher PC 20 je chytré řešení pro čištění okapů a ucpaného potrubí. Samostatný pojezdový vozík umožňuje odstranění nečistot bez použití žebříku, takže pracuje za vás a vy nikam nemusíte šplhat. Dvě různé trysky zajišťují precizní práci vysokotlakými paprsky vody. Ochrana hadice proti ohnutí a mosazná přípojka zaručují životnost. S délkou hadice 20 m pokryje čištění domu i venku. Sada je vhodná pro vysokotlaké čističe Kärcher řady K2-K7. Kdykoliv přepnete mezi aplikacemi.


Více informací nejen o tomto pomocníkovi naleznete na www.karcher.cz

Publikováno: 29. 09. 2023

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Pavlína Vokounová