Odpovědi na časté otázky ohledně výběru odvlhčovače. Udělejte si jasno před nákupem!

Vybrat odvlhčovač tak, aby dobře sloužil a plnil účel, pro který jste si ho pořídili, se – s ohledem na širokou nabídku modelů – jeví jako poněkud složitý úkol. Abychom vám v problematice udělali jasno, připravili jsme si odpovědi na nejčastější otázky. Na ty ostatní vám rádi odpoví odborníci z eprofi.cz, kteří kromě odvlhčovačů prodávají také mobilní topidla Master a další pomocníky pro domácnost, stavbu i průmyslové využití.

Proč jsou důležité teplotní podmínky místnosti?

Teplotní podmínky místnosti patří ke klíčovým kritériím, protože předurčují typ technologie, která je pro odvlhčování daného prostoru vhodná. Např. v běžné domácnosti se obvykle vytápí na cca 15-25 °C, ve sklepních prostorách, v garáži apod. se teplota pohybuje pod 10 °C a může klesnou až na 0.

Levné, nebo úsporné zařízení?

Některé odvlhčovače jsou oproti ostatním modelům výrazně levnější, ale mají vysokou spotřebu elektrické energie. Provoz takového energožrouta vás může vyjít až na několik tisíc korun měsíčně – proto si předem ujasněte, jak často budete odvlhčovač používat a podle toho zvažte, zda se vám nevyplatí investice do úspornějšího modelu. Náklady na hodinu provozu spočítáte jednoduše: spotřebu uváděnou ve wattech převeďte na kilowatty a vynásobte částkou, kterou vás stojí 1 kWh.

Jaká kritéria hrají při výběru odlvhčovače klíčovou roli?

Chcete-li mít z odvlhčovače co největší užitek, porovnávejte na základě odvlhčovacího výkonu, spotřeby energie, vzduchového průtoku a v neposlední řadě přídavných funkcí, jako jsou čisticí filtr, ionizátor, klapky pro směřování vzduchu apod. Pokud s hledáním ideálního modelu nechcete ztrácet čas, spolehněte se na doporučení odborníků na odvlhčovače a mobilní topidla z eprofi.cz.

Publikováno: 15. 10. 2020

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Milena Hájeková