Pojistěte si svůj domov a vydělejte více na finanční polštář!

Pořízení domu není rozhodně nejlevnější záležitostí, je třeba často hodně šetřit (anebo najít skvělý přivýdělek online jsou placené články), abyste si mohli dopřát potěšení bydlet ve svém. S tím je spojeno množství odříkání a uskromňování se, výsledek však potom stojí za to! V každém případě si musíme uvědomit, že vlastnictví domu s sebou přináší kromě radostí i celou řadu starostí a rizik. Nikdy nevíte, kdy se vám v domě něco stane. Kolikrát se třeba ani nemusí jednat o vaši vlastní vinu. Škody na rodinných domech mohou v určitých případech šplhat klidně i do milionů. V takovém případě byste měli rozhodně velké problémy s jejich odstraněním. Je tedy více než jasné, že se stoprocentně vyplatí každý dům vhodně pojistit!

Množství pojistných produktů

Podíváte-li se do nabídek jednotlivých tuzemských pojišťoven, zjistíte, že máte k dispozici opravdu bohatou nabídku pojistných produktů. V podstatě se dá říci, že pojistit můžete úplně všechno. To je však často zbytečnost. Je potřeba mít představu, co by mělo být všechno pojištěné. Pokud máte pochybnosti, nebojte se poradit přímo v konkrétních pojišťovacích kancelářích. Platí, že před tím, než přistoupíte k podpisu pojistné smlouvy, vám musí být vše naprosto jasné a zřejmé. Neváhejte tedy pokládat případné upřesňující otázky.

Co všechno je možné pojistit

Pokud vlastníte dům, měli byste si ho pojistit především proti přírodním živlům. Tento druh pojištění nabízí prakticky všechny pojišťovny. Nikdy nevíte, kdy vaši lokalitu, kde bydlíte, zastihne bouřka s prudkým větrem, případně krupobití, nebo třeba kdy spadne na váš dům statný strom, který stojí nedaleko. Škody jsou potom obrovské a každá pomocná ruka, i ve formě poskytnutých financí, má potom cenu zlata! Dále byste si měli pojistit vaši domácnost i před jinými riziky vzniku škod. Jde například o poškození domu v důsledku elektrické proudu, prasklého potrubí, poruchy plynovodní sítě apod. Základní pojištění je potom možno rozšířit dalšími doplňkovými připojištěními. Jedná se často o drobnosti, které byste však neměli přehlížet. Jde tak zejména o pojištění proti poškození v důsledku vandalismu nebo pojištění pro případ, kdy se k vám vkrade zloděj. Připojistit toho můžete mnohem více. Například pokud máte akvárium, můžete se připojistit pro případ, kdy by došlo k jeho poškození a vytečení vody, to je také velmi nepříjemná událost, která může napáchat nemalé problémy!

Jak zvýšit příjem z pohodlí domova?

Pokud se nechcete spoléhat pouze na pojištění majetku - a raději byste měli na účtu finanční rezervu, která vám pomůže překlenout "období čekání na pojistné plnění", zaregistrujte se na PR Yardu - online platformě sdružující tvůrce obsahu a inzerenty. Co registrací získáte?
  • Tvůrci obsahu mají díky PR Yard přístup k zakázkám - placené články.
  • Inzerenti se mohou jednoduše spojit s odborníky na marketing (blogery, copywritery, influecery...)
Díky PR Yardu může příjem vaší domácnosti stoupnout o tisíce i desítky tisíc korun!

Publikováno: 07. 11. 2019

Kategorie: Finance a energie

Autor: Milena Hájeková