A co vy, už máte pojištěnou domácnost?

Dostavěli jste dům, zařídili si ho podle svého, ale doposud jste neuzavřeli pojištění domu? Češi jsou vůči pojištění majetku poměrně skeptičtí a podceňují jej. Přitom jde o jeden z nejdůležitějších pojistných produktů vůbec. Stát se může cokoliv a shodnou nešťastných okolností můžete o svůj majetek přijít doslova z hodiny na hodinu. Chcete to riskovat?

Pojištění domácnosti a nemovitosti nejsou totéž

K poměrně časté chybě patří zaměňování dvou podobných produktů. Zatímco pojištění nemovitosti souvisí se stavbou a součástmi s ní pevně spojenými, pojištění domácnosti chrání věci movité. Můžete si představit, jak svůj dům obrátíte vzhůru nohama – vše co spadne na zem, patří k pojištění domácnosti. Nezapomeňte však na stavební součástí, jako jsou vestavěné spotřebiče, tapety, podlahy, kuchyňská linka apod.

Pozor na podpojištění a neaktuální smlouvu

Rozhodnete-li si sjednat pojištění domácnosti, dejte si pozor na výši pojistné částky. Spousta lidí udělá zbytečnou chybu tím, že nedokáže správně ocenit hodnotu svého majetku. Pak dochází k tzv. podpojištění, se kterým souvisí krácení pojistného plnění. Dalším častým nešvarem bývá neaktualizovaná pojistná smlouva. VPP pro pojištění rodinného domu se mohou průběžně měnit, a proto je vhodné ji čas od času nastavit dle současných podmínek.

Jak vypočítat pojistné, aby nedošlo k podpojištění?

Chcete-li se bezpečně vyhnout podpojištění, sjednejte si pojištění u ERGO pojišťovny. V její nabídce najdete produkt Bezpečný domov, který byl navržen tak, aby klienti nemuseli řešit složité oceňování majetku a nemohlo dojít k podpojištění. Kalkulace pojištění domácnosti probíhá na základě velikosti obytné plochy pojištěné budovy. Stačí, když do online kalkulátoru zadáte obytnou plochu vaší domácnosti a zvolíte předmět pojištění.

Publikováno: 01. 09. 2017 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Finance a energie

Autor: Milena Hájeková

Tagy: kalkulace pojištění domu | podpojištění | pojištění domu