Domů » Malování s nadhledem a s fantazií
Rady a tipy

Malování s nadhledem a s fantazií

Renovace jakéhokoliv bytu nebo domu s sebou přináší nejnovější stavební úpravy, ale také malování stěn, aby jsme měli interiér co nejdokonalejší. Musíme se samozřejmě v takovém bytě cítit příjemně a je jen na nás, jakou barvu si pro interiér zvolíme. Malování, malirstvi-praha.cz samo o sobě je vlastně tou nejméně nákladnou investicí, která provází renovaci nebo jen oživení interiéru. Je ovšem pravdou, že než se pustíme do malování, je třeba si stěny dobře připravit.

Nejen přitažlivost interiéru, ale také naše nálada a pohoda bude záviset na tom, jakou barvu mají naše stěny v bytě. Každý má svou představu a každý má v oblibě jinou barvu. jak tedy vhodně vymalovat byt, abychom se v něm cítili příjemně?

Barva versus tapeta

Moderní doba si žádá i různé inovace a to nejen v průmyslu, vědě a technice, ale také v designu. barvy jsou pro náš život velmi důležité a stejně tak i fakt, že žít jen v černobílé kombinaci mnoho radosti neudělá. Malování stěn, malirstvi-praha.cz každého bytu s sebou přináší spoustu nápadů, jak vykouzlit z šedého a poněkud jednoduchého nebo v horším případě až nudného interiéru vkusný a příjemný byt. Volba barvy záleží jen na nás a my pokoj můžeme ještě navíc oživit i dokonalou kombinaci barev a tapet.

Výběr například omyvatelných tapet je nyní poměrně velký. Kupující však ne vždy věnují pozornost skutečnosti, že úroveň odolnosti tapety vůči vlhkosti je jiná. Většinu tapet lze ve skutečnosti čistit pouze jemně houbou navlhčenou ve vodě. Stěny pokryté akrylovou barvou však lze zpravidla umýt různými čisticími prostředky – moderní a kvalitní barva nezmění barvu a neodloupne se.

Bílá barva a ty ostatní

Každá barva má svůj vlastní charakter a ovlivňuje emoční aktivitu člověka různými způsoby. Každému se líbí jiná barva, ale především bychom se měli cítit příjemně a pokud se nám líbí zelená nebo modrá, tak si pokoj klidně vymalujme těmito barvami. Jde přece o náš pocit. Také například stěny v místnostech s okny směřujícími na jih mohou být jasnější a sytější než stěny s okny směřujícími na sever. Bílá barva je královnou mezi barvami, hodí se do téměř každé místnosti v domě a můžeme ji kombinovat s ostatními barvami. Je to barva čistoty a nevinnosti, ale mnozí ji považují za nudnou. Oživit ji můžeme právě již zmíněnými tapetami nebo nejrůznějšími doplňky.

Otázky, které si musíte položit před samotným malováním – malirstvi-praha.cz

Můžeme malovat, malirstvi-praha.cz na starou malbu? Určitě se to nedoporučuje už z důvodu, že by po několika dnech ne – li hodinách mohlo dojít k odloupnutí barvy. Před každým malováním je třeba stěny dobře připravit a odstranit nedostatky.

Jakou barvu zvolit? Pokud se jedná o koupelnu, pak hlavním kritériem pro výběr zde bude odolnost vůči vysoké vlhkosti. Pokud se jedná o kuchyň, tady jde spíše o barvu, která bude například otěruodolná. Pokud se jedná o školku nebo ložnici, pak jsou hlavními kritérii pro výběr barvy především zdravotní nezávadnost.

Druhy barev

Akrylové barvy jsou během malování pružné, odolné vůči vlhkosti a skvěle vypadají, mají široký výběr odstínů a jsou velmi oblíbené. Latexové barvy jsou velmi vhodné pro malování – malirstvi-praha.cz , na tapety. Používají se hlavně pro malování zdravotnických zařízení, škol, kde je důležitá trvanlivost, odolnost povlaku proti opotřebení. Silikonové barvy jsou snad tím nejlepším, co je nyní k dispozici na trhu s interiérovými barvami. Vynikající propustnost par, tažnost, umožňující uzavření trhlin do 2 mm, šetrnost k životnímu prostředí, obsah antibakteriálních přísad. Kromě toho mohou být aplikovány na jakýkoli povrch.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře