Domů » Finská sauna je očista nejen pro tělo
Rady a tipy

Finská sauna je očista nejen pro tělo

Chceme-li pochopit Finsko a jeho obyvatele, měli bychom zajít do finské sauny. Je těžké najít něco, co by bylo stejně důležité ve finské kultuře jako právě sauna. Pro Finy je návštěva sauny podobná určitému obřadu, který se provádí s dobře definovanou pravidelností. Finové věří, že návštěva sauny nejen pomůže léčit tělo, ale také očistí duši. Popularita tohoto rituálu se rozšířila do celého světa. Můžeme si ji tak dopřát i u nás doma. Stačí se jen obrátit na spolehlivou a odbornou firmu, která nám v tomhle směru může pomoci.

Blahodárné účinky sauny

Lékaři považují finskou saunu za skvělý způsob, jak očistit tělo toxinů a obnovit svalovou aktivitu. Proto se doporučuje návštěva sauny po cvičeních a sportovních aktivitách, ale také jako rekonvalescence poúrazových a pooperačních stavů. Sauna pomáhá také uvolnit naše tělo, zmírnit stres a samozřejmě má pozitivní vliv na pokožku. Díky uvolnění ucpaných pórů se stává pokožka hladší a mladší. Samozřejmě je sauna také velmi oblíbená i proto, že posiluje náš imunitní systém. V období chřipek tak naše tělo může dobře odolávat těmto útokům virových onemocnění.

Jaký je rozdíl mezi klasickou saunou a infrasaunou

Nastal čas opustit tradiční způsoby saunování a podívat se na tvář budoucích technologií. Navzdory skutečnosti, že infračervené sauny se v poslední době staly populární, jejich přínosy již byly testovány na zkušenostech velkého počtu lidí. Infračervená sauna se zásadně liší od tradiční finské sauny. Rozdíl mezi finskou saunou a infrasaunou může být například teplota vyhřívání. Tradiční sauna pracuje při vyšších teplotách 85–110 °C a vlhkost se pohybuje do 30 %. V infrasauně jsou využívány infračervené topné panely a to bez využití páry. Místnost je vyhřívána na 45–55 °C. Kromě všech dalších výhod je infračervená sauna připravena k použití během několika minut po zapnutí. V průměru to trvá asi patnáct minut, kdežto finskou saunu musíme nechat vyhřát minimálně hodinu.

Především jde o kvalitní materiál

Každá sauna musí být postavena především z kvalitního materiálu, kterému nevadí vlhkost. prodlouží to tak životnost sauny, ale bude to mít také velmi pozitivní vliv na naši pohodu a naše zdraví. Jako vhodné dřevo se doporučuje smrk, osika, borovice a modřín. Kdo chce mít saunu z prvotřídního materiálu a chce zapůsobit luxusem, může si pořídit saunu z cedrového dřeva. Ale nemusíme si saunu hned stavět svépomocí. Můžeme o to požádat profesionální firmu nebo si saunu pořídit jako hotový výrobek, tedy saunovou kabinu. Na trhu je široký sortiment, ze kterého si tak můžeme vybrat saunu přesně podle našich představ., rozměrů a designových variací. Tyto saunové kabiny jsou oblíbené zejména proto, že jsou vhodné nejen do každého domu, ale i do malých bytů a to i do těch, které jsou v pátém patře.

Sauna je rituál

Zvlhčit vzduch v sauně můžeme poléváním saunových kamenů vodou, ale můžeme si zpříjemnit saunování také díky esenciálním bylinným olejům. Díky nim se udržuje sauna prakticky čistá. Ideální je například eukalyptus pro uvolnění dýchacích cest a celkově navodí skvělý pocit relaxace a uvolní mysl. Esence z borovice zase odbourává stres, peprmint uvolní napětí a bříza funguje jako dezinfekce.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře