Bezpečný domov a jak si jej jednoduše vytvořit?

Domov je vaším bezpečným přístavem a místem, ve kterém byste se v první řadě měli cítit bezpečně. Zdi vašeho domova vás chrání před okolním světem a vy máte možnost v něm odpočívat, věnovat se svým zájmům, rodině a být sami sebou. Jak tento dojem ve svém vlastním domě posílit? S pomocí bezpečnostních prvků a pojištění.

Pojištěný domov je bezpečnější domov

Máte svůj domov pojištěný? Pojištění domu i domácnosti by mělo být samozřejmostí. Některým událostem můžete předejít, například zlodějům můžete zabránit ve vniknutí do vaší oázy klidu tím, že své obydlí zajistíte bezpečnostními prvky. Pevné, bytelné a hlavě bezpečnostní dveře, v kombinaci s několika kamerami, v případě, že bydlíte v rodinném domě, rozhodně nejsou na škodu. Jiné události bohužel ovlivnit nemůžete.

Chraňte svůj domov před nepředvídatelnými událostmi

Tím máme na mysli přírodní katastrofy nebo nešikovné sousedy. Proto si k pojištění domácnosti přidejte i majetkové pojištění. To se vám vyplatí v případě, že vás sousedi vytopí, protože jim vyteče voda z pračky nebo se například stanete obětí povodní. Pojištění majetku se vztahuje na veškeré cennosti, které se ve vašem domově nacházejí, společně i s majetkem, který vlastníte.

Pojištění pro klidné spaní

Pokud dojde k nějaké katastrofě, která bude mít za následek vytopení vašeho domova, dostanete sice pouze finanční náhradu škody. Na druhou stranu, s pojištěním domácnosti máte jistotu, že neskončíte na ulici. A to vám klidné spaní rozhodně přinese. Buďte připraveni na nejhorší, ale zároveň vězte, že ať se stane cokoliv, vy to zvládnete. A vaše pojištění vám bude krýt záda. Nezapomínejte na pojištění domácnosti, domu a majetku. Nikdy nevíte, co se může přihodit a je lepší být připravený i na ty nejhorší možné scénáře – než se jimi nechat zaskočit.

Publikováno: 24. 08. 2021

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Milena Hájeková