Správná a účinná ochrana bazénu

Máme - li na své zahradě bazén, jistě víme, kolik času strávíme například tím, že čistíme vodní hladinu. V letních horkých dnech bychom si spíše rádi užili vodní radovánky se svými blízkými a tak se snažíme vymyslet správný způsob, jak mít vodu v bazénu čistou. Když se k tomu ještě přidají faktory, jako neustálé zvyšování nákladů na provoz bazénu a nutnost zajistit jeho bezpečnost, je dobrým impulsem nějaká ochrana bazénu.

Bazénová plachta

Mnohé z nás jistě napadne v první řadě ochranný kryt bazénu nebo plachta. Obojí je samozřejmě možné, ale každé má své pro a proti. Výhodou bazénové plachty je především její snadná manipulace a především pořizovací cena. Ta je ve srovnání s jinou ochrannou bazénu levnou záležitostí a jistě se nám vyplatí. Krycí bazénová plachta splňuje všechny požadavky pro ochranu venkovního bazénu a může to být bazén zabudovaný v zemi, tak i bazén nadzemní. Chrání vodní hladinu před nežádoucími nečistotami, které bychom tak museli z vody vytahovat. Její snadná manipulace nám může zaručit rychlý úklid nebo naopak její napnutí nad hladinu. Pokud se jedná o údržbu takové bazénové plachty, můžeme zde podotknout, že plachtu lze čistit proudem vody například ze zahradní hadice nebo pomocí vysokotlaké myčky. Musíme ji nechat dobře proschnout a můžeme ji složit. Aby byla manipulace s plachtou ještě snadnější, je možné si u odborné firmy zajistit také speciální naviják, kterým plachtu můžeme srolovat nebo naopak rozvinout. Tyto navijáky mohou být ručně ovládány, ale můžeme se setkat i s elektrickým pohonem, zejména u velkých ploch bazénů.

Druhy bazénových plachet

Na trhu dnes existuje celá řada výrobků, které nám usnadňují život a práci, druhy nevyjímaje a tak ani plachty na bazén nezůstávají pozadu. Bazénové plachty neplní jen ochrannou funkci, ale máme také solární plachtu, která nám může vodu v bazénu malinko ohřát. Samozřejmě, že musíme počítat jen s několika málo stupni nahoru. Ten, kdo očekává termální lázně se mýlí. Využito je zde čistě přírodní energie a to slunečních paprsků. Čím déle bude bazén zakryt touto solární plachtou, tím bude voda teplejší. Navíc se voda pomaleji odpařuje, takže v tomto případě šetříme i bazénovou chemii. Existuje také zimní plachta, o které bychom mohli říci, že nám bazén uchovává přes zimu. Tato plachta je z velice pevného materiálu a většinou má i ocelová lanka. Odolává tak sněhu a samozřejmě mrazu. Ovšem všechny zmiňované plachty musejí být nějak přichyceny, a proto se prodávají s doplňkovým zbožím, bez kterého by byla taková plachta celkem zbytečná. jsou to různá odtoková sítka, napínací gumy, kotvící kolíky pro pevné uchycení a v neposlední řadě i již zmiňované speciální navijáky na plachty.

Profesionalita a odbornost

Spolehlivá firma nám jistě má co nabídnout a tak se nemusíme obávat jakéhokoliv dotazu, co se bazénových plachet týká. Mnoho zákazníků se ptá zejména na to, jak zakrytovat bazén, který má atypický tvar. V dnešní době totiž není ničím výjimečným bazén, který má s klasickým oválným bazénem jen pramálo společného. Odpověď je jednoduchá. I bazén v atypickém tvaru lze spolehlivě a kvalitně ochránit před nežádoucími nečistotami. technik odpovídající firmy k nám přijede a celý bazén si nejen proměří, ale i načrtne, aby byla nějaká představa o atypickém tvaru. Pak jen můžeme čekat, až bude plachta hotová a pracovníci firmy nám přijedou její napínání a veškerou manipulaci s plachtou ukázat. Příště to pak můžeme zkusit sami a určitě nám dáte za pravdu, že to nebude nic složitého.

Publikováno: 20. 02. 2019

Kategorie: Zahrada

Autor: Milena Hájeková