Neodborná instalace bojleru je nebezpečná

Bojler je velice jednoduché zařízení určené k rychlému a především pohodlnému ohřevu vody. Správná instalace bojleru bezesporu souvisí s jeho správnou funkčností a zajištění bezproblémového chodu. Vždy je zapotřebí dodržet předepsané pokyny k jeho bezpečnému užívání, proto se do jeho připojení, upevnění a následného zprovoznění nepouštějte bez řádných vědomostí. Jakékoliv pochybení může vést i k závažnému úrazu s následkem smrti.

Montáž bojleru přenechte odborníkům

V případě, že se váš ohřívač potýká s problémy, určitě s jeho opravou neotálejte. Jakmile se začnou objevovat negativní zvukové projevy, objeví se únik vody nebo dokonce začne protékat ventil, obraťte se na specialisty, kteří vám s vaším zařízením pomohou. Zavolejte na telefonní číslo 774 571 413, kde se o vás postará tým kvalifikovaných řemeslníků, kteří své služby poskytují do 24 hodin od zavolání bez ohledu na den. Výměna bojleru a jeho montáž je možná i o víkendech. Služba okamžitého zajištění teplé vody je poskytována s montáží, dovozem a odvozem starého bojleru. Zákazník tak nemusí dělat nic víc, než zavolat na kontaktní linku, kde se domluví čas termínu s požadovanou službou.

Vhodné umístění bojleru

Instalace bojleru musí splňovat příslušné platné normy a předpisy. Právě těmi se řídí i zkušení instalatéři, kteří přesně vědí, kam nový bojler umístit, aby byl jeho ohřev efektivní a používání bezpečné po celou dobu jeho životnosti. Právě vhodné umístění dokáže výrazně snížit tepelné ztráty, proto se instalace provádí co nejblíže k místu odběru. Kvalifikovaný řemeslník vám zajistí splnění veškerých předepsaných norem ohledně správného zapojení elektrického i plynového ohřívače a dodrží všechny zákonem předepsané normy týkající se minimálních vzdáleností. Při nákupu nového bojleru je třeba přenechat instalaci a montáž odborníkům, jinak se vystavujete ztrátě záruky na zařízení

Publikováno: 24. 03. 2020

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Milena Hájeková