Na betonové žumpy se můžete spolehnout

Vlastníte rodinný domek, venkovskou chalupu nebo chatu, na které rádi trávíte dovolenou a víkendy? Chcete si dopřát komfortní bydlení i na odlehlém místě, kde není možnost připojení na veřejnou kanalizaci? Možnosti, jak situaci řešit, jsou v zásadě tři. První z nich je žumpa, další septik a poslední alternativou je čistička odpadních vod. Klasické žumpy se přitom stále těší velké oblibě. A mezi nimi jednoznačně vedou betonové žumpy.

Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých řešení?

  • Žumpu pořídíte za velice rozumnou cenu, navíc nebudete muset v průběhu jejího užívání pořizovat rozbory odpadních vod. Žumpy nesmějí mít odtok, fungují tedy čistě jako jímky. Proto je nutné pravidelně vyvážet jejich obsah. Frekvence samozřejmě závisí na objemu žumpy, na počtu uživatelů objektů a jeho vytíženosti.
  • Septik je složený z několika navzájem propojených nádrží a dokáže obsah částečně vyčistit. Usazené kaly je z něj však nutné odebírat stejně jako ze žumpy. Jeho pořizovací cena je vyšší a zabere také větší plochu.
  • Domovní čistírna odpadních vod dokáže zcela odstranit nečistoty. Její pořizovací cena ale bývá vysoká, navíc spotřebovává elektrickou energii, jejíž cena v Česku výrazně vzrůstá.

Betonové žumpy jsou odolné a trvanlivé

Betonové žumpy ty plastové v mnoha směrech předčí. Betonové žumpy nepoškodí spodní voda, zemní tlak ani vozidla, která nad nimi projíždějí. Navíc je montáž betonové žumpy rychlá a snadná.

Kdo realizuje opravdu kvalitní betonové jímky, žumpy a septiky?

Specialistou na betonové žumpy je společnost Žumpy – STAV s.r.o. Dodává betonové nádrže na dešťovou vodu, levné jímky a zásobníky, jednokomorové i dvoukomorové žumpy a septiky. Působištěm společnosti je Olomouc, Brno, Jihlava, Zlín, Pardubice, Liberec, Praha, Ostrava i jejich okolí. Betonové žumpy a jímky si tak můžete objednat bez ohledu na to, v jakém koutě České republiky žijete.

Publikováno: 30. 08. 2020

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Milena Hájeková