Lepidla, která umí víc

Montážní lepidla jsou v současné době často používanými pomocníky při stavbě domu, při rekonstrukci nebo při různých opravách. Některá z nich ovšem umí víc. Existují montážní lepidla, která mají vysokou lepicí schopnost a tak s nimi můžete přilepit i těžké věci, třeba i zrcadlo. Dalším příkladem lepidla, které umí něco navíc, je montážní lepidlo s křišťálově průhlednou strukturou, které dokáže vytvořit neviditelný spoj.

Takové je montážní lepidlo Pattex One Fof All Crystal, které je určeno pro lepení průhledných materiálů. Vytváří zcela neviditelný spoj, který pouhým okem ani nerozeznáte. Na rozdíl od jiných transparentních lepidel, které se po čase zabarvují do modra či zelena, zůstává stále křišťálově průhledné a proto je i po delší době neviditelné. Navíc má velkou lepicí sílu a můžeme jej používat i pro lepení ve vlhkém prostředí. Doposud bylo toto lepidlo k dispozici v kartuši. Když ale nepotřebujete lepit větší plochy, je vhodné použít menší balení např. balení v tubě. Velmi snadno se aplikuje bez použití montážní pistole a tak je nanášení snadnější a rychlejší.

Slepí nejen průhledné materiály k sobě, ale i jejich kombinace. Je určeno k lepení průhledných obkladů na zdi v koupelně či kuchyni, přilepíme s ním průhledné úchyty či háčky, dokáže přilepit panty ke skleněným dvířkům spravíte s ním i naprasklý nábytek nebo ukotvíme průhlednou poličku. Vzhledem k tomu, že je lepidlo křišťálově čiré, neruší design průhledných věcí.

Když neřešíte design průhledných materiálů a precujete s materiály jako je dřevo, kámen, kov a obdobné materiály, Zvolte lepidlo, které bude nejlépe vyhovovat účelu. Pro lepení těžších věcí je důležité vybrat lepidlo s extrémní lepicí silou. Montážní lepidlo Pattex One For All High Tack je vhodné na lepení těžších předmětů, díky vysoké počáteční síle dokáže udržet lepenou věc na správném místě, navíc s ním můžete lepit i ve vlhkém prostředí. Je tedy vhodné pro lepení obložení, pracovních desek stejně jako polic nebo zrcadel. Můžete jej používat pro lepení v interiéru i exteriéru, stejně jako pro lepení v místech s vyšší vzdušnou vlhkostí jako je kuchyně nebo koupelna.

www.pattex.cz

Publikováno: 27. 10. 2020

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Milena Hájeková