Domů » Už víte, v čem si zatopíte?
Rady a tipy

Už víte, v čem si zatopíte?

Ať již se nám to líbí, nebo ne, je zřejmé, že pomalu, ale jistě se u nás začíná o slovo hlásit zima. Bude tedy mnohem aktuálnější požadavek na teplo, a to i to v našich domovech. Jistě se nebude chtít nikomu z nás zmrzat. Máme-li kvalitní topné systémy a samozřejmě i kamna, případně krby, nebude to žádný velký problém!

Domácí krby a kamna jsou trendem dnešní doby

Žijeme v moderní době, která nám zajišťuje množství možností snad ve všech směrech. I na naše domácnosti jsou především z našich stran kladeny často i velice náročné nároky. Chceme se zde cítit co nejlépe, zároveň požadujeme, aby tamější vybavení bylo kvalitní a i stylové. Velkým trhákem posledních roků jsou domácí krby a kamna. Jedná se v podstatě o velice komfortně vypadající řešení ohřevu interiérových prostorů.

Mnoho lidí si myslí, že krb se hodí nanejvýš do chaty, to však není rozhodně pravda. Již dávno neplatí, že pokud máte v místnosti krb, musíte počítat s kouřem a „špínou“ všude kolem. Ba spíše opačně, topení v krbových kamnech je možno spojit s vysokou pohodlností. Krby působí velmi zvláštním dojmem, místnosti tak nabývají zcela nových rozměrů!

Základní typy

Domácí krby a kamna jsou k dispozici v mnoha variacích. Ty se od sebe někdy i výrazně liší. Podle čeho se rozdělují domácí krby? Jednak podle způsobu vytápění, ale třeba i podle svých schopností, jak velké prostory mohou bez problémů ohřívat!

Uvažujete-li o koupi krbu, nemusí se nutně jednat pouze o taková kamna, která budou spalovat pouze pevná paliva. I když krby a domácí kamna na dřevo jsou ideálním řešením, díky kterému můžete ušetřit nemalé finanční výdaje, poohlédnout se dnes můžete i po krbech na zemní plyn, případně krbech na elektřinu. K mání jsou i kombinované krby, v praxi to tedy znamená, že můžete nejprve zatopit dřevem a noc potom přepnout na ohřev plynem.

Krby a domácí kamna je třeba vybírat také v závislosti na to, jak moc velké prostory plánujete tímto způsobem vytápět. Krby jsou standardně napojovány na rozvody radiátorů!

Cenové relace

Pokud by vás zajímala cena, se kterou je třeba v případě pořizování domácích kamen nebo krbů počítat, ta se velmi různí. Záleží hodně na vašich představách a na parametrech krbu. Nejlevnější kvalitní krby začínají někde na pěti tisících korun, jejich cena postupně roste až do řádově desetitisíců!

 

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře