Kdy je nezbytná renovace střešních oken?

Střešní okna jsou oproti tradičním modelům do značné míry určena svými charakteristickými znaky. Účinkem přímého působení deště, větru a dalších povětrnostních jevů dochází k jejich rychlejšímu opotřebení, tudíž je u nich patrná kratší životnost. Máte-li v rodinném domě střešní okna, která se blíží věku okolo 15 let a více, renovace je už nezbytnou operací. Přistupte proto ke kompletní výměně.

Hlavní znaky špatně fungujících střešních oken

Na renovaci upozorňují klasické signály, stačí jim věnovat trochu pozornosti. Naznačují, že se střešní okna musí vyměnit za nová. Nejviditelnějším stavem, kdy se střešní okno začne nadměrně rosit, případně se v jeho okolí tvoří vlhká místa a plíseň. Problémem nejčastěji bývá nefunkční těsnění, však může se jednat i o nedokonalé ostění. Renovace střešních oken se doporučuje i ve chvíli, kdy vám skrz ně v zimě uniká výraznější množství tepla. V létě se zase vzduch v místnostech nadměrně přehřívá. Výměna střešních oken bude nejspíše zapotřebí i tehdy, máte-li značné potíže s celkovou užitnou manipulací a střešní okna se stávají prakticky neovladatelným příslušenstvím.

Renovace a její průběh?

Ještě než se pustíte do jakékoliv akce, poraďte se s odborníky. Specialisty na kvalitní a rychlé renovace střešních oken naleznete třeba u společnosti ROTO. Právě tato firma vám doporučí ty nejlepší certifikované řemeslnické týmy s mnohaletými zkušenostmi. Po důsledné analýze se dozvíte strategický plán stavební operace. Při včasné reakci lze celou situaci zachránit výměnou střešního okna za nové. V horším případě se pak musí přistoupit ke kompletní renovaci okna, vnitřního ostění a stavebního otvoru. Výše uvedená společnost provádí oba způsoby renovací oken, problém nemá ani s kompletní výměnou oken atypického rozměru od libovolných výrobců. Je potřeba počítat s tím, že celková výměna střešního okna obnáší časově náročnější stavební úpravy a trvá o trochu déle. ROTO vyrábí kvalitní plastová i dřevěná střešní okna. Navíc získáte 15 letou záruku proti rozbití skel krupobitím. Získejte konečně mimořádně odolné a funkční střešní okno do domácnosti.

Publikováno: 04. 08. 2021

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Milena Hájeková