Betonová jímka jako jasná volba? Poznejte její výhody a rozhodněte se sami

Postavit dům znamená vybrat vhodnou střešní krytinu, postarat se o základy, porovnat vlastnosti různých okenních profilů... a v neposlední řadě také vyřešit odpad. Pokud objekt nemá přípojku na kanalizaci, budete se muset rozhodnout mezi ČOV, septikem a žumpou. A přestože všechna řešení mají specifické výhody i nedostatky, volba většiny lidí nakonec padne na betonovou žumpu. Proč byste se pro ni měli rozhodnout i vy? Kontaktovali jsme odborníky z dobrezumpy.cz a zeptali se jich na výhody.

Jímka, která vydrží

K hlavním kritériím při výběru žumpy patří odolnost, která jde ruku v ruce s celkovou životností. V tomto směru jsou betonové jímky Ostrava takřka bezkonkurenční. Na trhu sice narazíte na levnější varianty, ale ty vám nenabídnou tak bezproblémový provoz a především velmi dlouhou výdrž. Betonová konstrukce je velmi pevná a hravě odolá vysokým zemním tlakům. K poškození dochází jen výjimečně.

Dokonalá vodotěsnost

Jímka nesmí do okolí propouštět odpadní vodu. Ani v tomto směru vás beton nezklame. Kvalitní certifikované nádrže jsou charakteristické perfektní vodotěsností.

Bezproblémová montáž a pokládka žumpy

Máte snad obavy, že nezvládnete montáž a pokládku? Betonové jímky Brno vás mile překvapí. Uvedení žumpy do provozu není žádná věda, zvládnete to i bez odborníků. Proces netrvá déle než pár hodin. Ještě před tím však musíte vykopat dostatečně hlubokou a prostornou jámu.

Řešení pro každého

Máte menší dům a potřebujete „kanón na vrabce“ nebo se naopak bojíte, aby objem nádrže pokryl spotřebu body větší domácnosti? Betonové jímky jsou variabilní a umožňují propojení několika nádrží.

Příliš drahá? Ani omylem

Ačkoliv se na první pohled jeví jako výrazně dražší než plastová nádrže, stačí přihlédnout k jejím užitným vlastnostem a životnosti. Cena betonové žumpy rozhodně není vysoká. Naopak jde o nejvýhodnější variantu. Chcete se o betonových žumpách dozvědět více? Kontaktujte dobrezumpy.cz a ptejte se. Odborníci vám prozradí vše, co by potřebujete před pořízením jímky vědět.

Publikováno: 20. 07. 2019

Kategorie: Stavba a rekonstrukce

Autor: Milena Hájeková