Jak snadno vyčistit fasádu od graffiti a dát vandalům za vyučenou?

Sprejeři si nevybírají a malují na vše, co jim přijde po ruku. I když někdy to vypadá, že si záměrně vybírají nové fasády, které ještě ani nestačily pořádně zaschnout. Pokud se nevzhledné tagy či větší graffiti objevily i na vašem majetku, přestaňte truchlit. Prozradíme vám, jak se nežádoucího umění ulice zbavit a zajistit, aby se problémy v budoucnu neopakovaly.

Pozor na čištění svépomocí

Jako první většinu lidí napadne nápisy přemalovat fasádní barvou. Samozřejmě to můžete zkusit, ale vaše snaha bude marná. Barvu ze spreje jen tak nepřekryjete a vždy bude prosvítat. Tudy cesta rozhodně nevede. Další možností je použití speciálních čistidel. Ty jsou sice opravdu určeny k odstranění graffiti, ale pro někoho nezkušeného je velmi obtížné zvolit správnou kombinaci. Problém tkví v tom, že čistícím prostředkem na nevhodné bázi graffiti maximálně rozmažete. A pokud se vám povrch nakonec podaří vyčistit, jak zabráníte tomu, aby se vandal nevrátil a nezkrášlil vaše bydlení znovu?

Obraťte se na profesionály

Kontaktujete-li odborníky s dlouholetými zkušenostmi, nebudete litovat. Nejenže odstraní veškeré nečistoty z fasády či jiného povrchu – zároveň zajistí, aby budoucí čištění probíhalo mnohem rychleji a snadněji. Aplikují speciální antigraffiti nátěr, který na povrchu fasády vytvoří ochrannou vrstvu. Ta graffiti nepustí do podkladu, a navíc se nešpiní, má hydrofobní efekt a minimální nasákavost. Ceny antigraffiti nátěrů jsou individuální. Vždy záleží na členitosti, materiálu, rozsahu znečištění a na výšce, ve které aplikace probíhá. Není však důvod k obavám, prevence vás vyjde mnohonásobně levněji než pravidelné čištění nechráněného povrchu. Chcete se o problematice dozvědět více? Zajímaví informace najdete na www.graffiti.cz.

Publikováno: 03. 10. 2017

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Milena Hájeková

Tagy: antigraffiti | jak odstranit graffiti | jak vyčistit graffiti