Jak si zařídit šatnu

Kdo z nás by neměl rád pohled na uspořádanou a krásnou šatnu plnou oblečení? Pokud toužíte po takové, máme pro vás pár užitečných tipů, jak si svou šatnu jednoduše a elegantně zařídit. Šatna může být pro mnoho žen jakýmsi svatým grálem. Toužíte po ní, ale zdá se vám, že je mimo dosah. Nebo máte šatnu, ale je to chaos a nic v ní nenajdete. Přinášíme vám několik užitečných tipů, jak si zařídit šatnu a udržovat ji v pořádku.

Roztřiďte oblečení

Začněte tím, že proberete celou svou šatnu a roztřídíte oblečení na čtyři kategorie: položky, které chcete nosit, položky, které byly zapomenuty a nepotřebujete, oblečení, které musí být opravené nebo vyprané, a nakonec kousky, které by měly být darovány.

Řiďte se pravidlem "Méně je více". Raději si pořiďte několik kvalitních kousků, které se dají kombinovat různými způsoby než velké množství levného oblečení, které vám brání vidět lesk vaší osobnosti.

TIP: Prostor vytvoří úložné boxy a košíky

Určete si pravidla, jakým způsobem oblečení uspořádáte. Například, oblečení by mělo být řazeno podle typu a barev, od nejlehčích k nejtěžším materiálům nebo podle frekvence používání. Záleží jen na vašich preferencích.

Vyberte vhodné úložné prostory

Zvažte, jaké úložné prostory budou nejvhodnější pro vaše oblečení. Může to být tradiční skříň nebo věšák, komoda s mnoha zásuvkami nebo moderní police. Pokud máte málo místa, zvažte využití vertikálních prostorů, jako jsou například věšáky, které lze připevnit na stěnu.

Úložné boxy jsou velmi užitečné pro uložení sezónního oblečení nebo kousků, které nosíte jen zřídka. Využijte také koše nebo jiné úložné krabice. Můžete využít různé kreativní způsoby, jak ušetřit místo v šatně, jako jsou například závěsy na dveře, police s koly, věšáky na náramky nebo magnetické řešení na kovové stěny.

Pro udržení šatny uspořádané a přehledné se doporučuje sezónně vyměňovat oblečení. Například v létě si nechte k dispozici pouze letní oblečení, zatímco v zimě mohou být v šatně rozmístěny kabáty, šály a zimní obuv.

Publikováno: 30. 03. 2023 / Aktualizováno: 03. 03. 2023

Kategorie: Rady a tipy

Autor: Milena Hájeková